Dana Yoga | o mně
91
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-91,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

o mně

JÓGA, MOJE ZRCADLO

Nadechla jsem se tak opravdově, jak to umí novorozené dítě. Dávno jsem zapomněla, že taková “banalita“, jako správný dech, kdy vám kyslík cestuje tělem, může působit radost. Vzpomínám si, že se mi samovolně zvedly koutky úst a já se usmála. Bylo to v Edinburghu, v mých 26 letech a já vykročila na cestu, ze které jen tak nesejdu. Na cestu sama k sobě.

 

Moje cesta se jmenuje jóga a ráda po ní povedu i Vás. Není bez překážek, ale kdykoli se posadíte na podložku, budete doma. Sami sebou, tady a teď, se svým tělem, myslí, emocemi, dechem. Jóga nám svou podstatou nastaví niterné zrcadlo – zřetelný, sebejistý a motivující odraz. Nikdy není krutý, protože jóga učí zdravé sebelásce a respektu. Nevychýlí nás kamsi, kde nechceme být, sama o sobě vede tam, kam můžeme další krok podniknout.

 

Možná to zní jako klišé, ale u mne a u lidí, které na své cestě potkávám, to tak funguje řadu let.

 

Proto i za ně józe děkuji, že nám:

  • v ásanách pomáhá najít ztracenou rovnováhu a pevnou půdu pod nohama… v záklonech otevírá sevřený hrudník a také naše srdce se všemi jeho radostmi i trápeními,
  • v předklonech ukazuje směr hluboko do našich vlastních niter,
  • v rotacích vyždímá tělo jako mokrý ručník, a odplavuje tak nánosy strachu, vzteku, prostě všeho, co s sebou nechceme nosit,
  • a že nám trpělivě dává nové a nové lekce, pro které se na podložku vracíme. Lekce poznání sebe sama, bez soudů, bez přikrášlování či podhodnocování.

Pro to všechno mám svou cestu ráda. A ráda Vás na ní doprovodím.

 P.S. Trochu toho praktického z mé jógové cesty…

Původně jsem vystudovala vysokou školu ekonomickou a několik let jsem pracovala pro různé mezinárodní firmy. Naštěstí mi v roce 2002 vstoupila do cesty jóga a byla z toho láska na první pohled. První roky jsem studovala aštanga jógu a v roce 2005 jsem objevila krásu vinyasa flow jógy. Měla jsem příležitost studovat jí do hloubky se skvělými učiteli, kteří jsou mezinárodně uznávanými autoritami – jako Shiva Rea či Erich Schifman, ale hlavně a především Max Strom. Ten je dodnes mým největším učitelem a inspirací. U něho jsem absolvovala intenzivní učitelský kurz vinyasa flow jógy a stále pravidelně navštěvuji jeho workshopy, retreaty a semináře pro lektory.

 

V roce 2015 jsem také dokončila 300-hodinový kurz Svastha Yoga Therapy, vedený Ganeshem Mohanem a Gunterem Niessnem. Toto studium mi pomohlo propojit vinyasa flow jógu s jógovou terapii a naučilo mě jógu přizpůsobit individuálním potřebám jednotlivých klientů. Mou další inspirací jsou Elena Brower, Stephanie Snyder, Jason Crandell či Tiffany Cruikshank, kteří každý svým originálním způsobem, obohacují moje znalosti a jógovou praxi.

 

V současné době kromě pravidelných lekcí, lektorování na workshopech a pobytech, také provozuji Jóga studio Poděbrady.