Dana Yoga | o mně
91
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-91,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

o mně

Nejprve pár faktů v bodech:

 

  • jsem nekončící studentkou jógy a od roku 2005 i její lektorkou
  • v 2013 jsem založila Jóga studia Poděbrady, které je základnou jóga nadšenců z širokého okolí
  • školím semináře Jóga pro těhotné a Vinyasa flow jóga pro Power Yoga Akademii
  • píšu zaměřené jóga sestavy pro časopis Jóga Dnes
  • vedu tématické workshopy a lekce v Poděbradech i po celé ČR
  • ráda a často jezdím na jóga víkendy a pobyty ve spolupráci s CK Villas Resorts

 

Chcete o mě vědět víc? Tak čtěte dál …

 

Celé to začalo v roce 2002.

Nadechla jsem se tak opravdově, jak to umí novorozené dítě. Dávno jsem zapomněla, že taková “banalita“, jako správný dech, kdy vám kyslík cestuje tělem, může působit radost. Bylo to v Edinburghu, v mých 26 letech a já vykročila na cestu, ze které jen tak nesejdu. Na cestu sama k sobě.

 

Ta cesta se jmenuje jóga a ráda po ní povedu i Vás. Není bez překážek, ale kdykoli se posadíte na podložku, budete doma. Sami sebou, tady a teď, se svým tělem, myslí, emocemi, dechem. Jóga nám svou podstatou nastaví niterné zrcadlo – zřetelný, sebejistý a motivující odraz. Nikdy není krutý, protože jóga učí zdravé sebelásce a respektu. Nevychýlí nás kamsi, kde nechceme být, sama o sobě vede tam, kam můžeme další krok podniknout.

 

Díky józe nacházím ztracenou rovnováhu a pevnou půdu pod nohama,

v záklonech se mi otevírá sevřený hrudník ale i srdce se všemi jeho radostmi i trápeními,

v předklonech hledám cestu směrem dovnitř do mého nitra,

v rotacích vyždímám tělo jako mokrý ručník, a odplavím tak nánosy strachu, vzteku, prostě všeho, co s sebou nechci nosit,

a pokaždé, když jsem na podložce dostávám nové a nové lekce, pro které se na ni vracím – lekce poznání sebe sama, bez soudů, bez přikrášlování či podhodnocování.

 

Pro to všechno mám svou cestu ráda. A ráda Vás na ní doprovodím.

 

P.S. Trochu toho praktického z mé jógové cesty…

 

Původně jsem vystudovala vysokou školu ekonomickou a několik let jsem pracovala pro různé mezinárodní firmy. Naštěstí mi v roce 2002 vstoupila do cesty jóga a byla z toho láska na první pohled. První roky jsem studovala aštanga jógu a v roce 2005 jsem objevila krásu vinyasa flow jógy. Měla jsem příležitost studovat jí do hloubky se skvělými učiteli, kteří jsou mezinárodně uznávanými autoritami – jako Shiva Rea či Erich Schifman, ale hlavně a především Max Strom. Ten je dodnes mým největším učitelem a inspirací. U něho jsem absolvovala intenzivní učitelský kurz vinyasa flow jógy a stále pravidelně navštěvuji jeho workshopy, retreaty a semináře pro lektory.

 

V roce 2015 jsem také dokončila 300-hodinový kurz Svastha Yoga Therapy, vedený Ganeshem Mohanem a Gunterem Niessnem. Toto studium mi pomohlo propojit vinyasa flow jógu s jógovou terapii a naučilo mě jógu přizpůsobit individuálním potřebám jednotlivých klientů. Mou další inspirací jsou Elena Brower, Stephanie Snyder, Jason Crandell či Tiffany Cruikshank, kteří každý svým originálním způsobem, obohacují moje znalosti a jógovou praxi.