Dana Yoga | kalendář a služby
70
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-70,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive
 

kalendář a služby

lekce jógy

Skupinové lekce vedu v mém studiu Jóga prostor na lázeňské kolonádě Poděbradech. Najdete mě tam na pravidelných lekcích vinyasa flow jógy a občasných lekcích o víkendech. Pro zájemce ráda připravím privátní lekce pro menší skupinku či jednotlivce.

 

pravidelné skupinové lekce

pondělí 18:30 – 19:40 kurz – Stres s lehkostí

úterý 17:30 – 18:30 vinyasa flow jóga

úterý 18:40 – 19:50 vinyasa flow pro pokročilé

 

cena privátních lekcí

dle dohody

 

psychoterapie

Klientům nabízím formou sebepoznání najít cestu sami k sobě, k vnitřnímu klidu a spokojenosti. Pracujeme s uvědomováním si svých emocí a tělesných prožitků. Cílem mého individuálního přístupu je pomoci Vám naučit se vědomě vnímat své tělo a najít vyrovnanost ve své mysli. Tento přístup je ušit na míru každému klientovi podle jeho potřeb. Setkání se skládá z 50 minut tradičního psychoterapeutického sezení, po kterém následuje 30 minut vhodné jógové praxe. Tento formát však může být přizpůsoben Vašim potřebám.

 

ceny terapeutických konzultací

1100 Kč / 80 minut (povídání + jógové techniky)

800,- / 50 minut (pouze povídání)

5.000,- / balíček 5x 80min

online služby

Mnozí z vás preferujete praxi v pohodlí svého domova, když máte volnou chvilku. Díky tomu zvládnete praktikovat třeba i vícekrát týdně. V mojí videotéce najdete různě tématicky zaměřené lekce, nebo na portálu Stream.cz najdete krátké 10 minutové sestavy na každodenní zacvičení.

 

Přes videohovor se můžeme spojit i pro psychoterapeutické setkání. Napište mi na dana@danayoga.cz

Nejbližší akce

8. - 10. 12. 2023 ADVENTNÍ VÍKEND S VOŇAVOU JÓGOU, Amenity resort

— OBSAZENO —

Na tomto víkendu si dopřejeme čas pro sebe. Dovolíme si se na chvíli odpojit od starostí a shonu, které přirozeně patří k tomuto času, a naopak načerpáme energii, uvolníme nahromaděný stres a odpočineme si – a to pomocí jógové praxe, zimní procházky nebo relaxace v příjemném wellnessu.  Čekají nás 4 lekce jógy – ranní více dynamické, večerní klidnější až relaxační, doplněné o esenciální oleje. Vůně olejů přímo ovlivňuje naše tělo a mysl, působí na psychiku a emoce. Pomohou nám navodit atmosféru a téma naší praxe.

 

PÁTEK 18:30 – 19:30 voňavá jóga pro vnitřní klid a harmonii  

Opakem klidu je chaos a přepjetí. V této praxi se tedy budeme soustředit na zklidnění těla i mysli. Pomocí jednoduchých pozic spojených do plynulého pohybu se uzemníme v přítomném okamžiku, dovolíme si cítit své opravdové emoce a pomocí dechu je transformujeme do klidu a uvolnění.

SOBOTA 8:00 – 9:00 voňavé ranní probuzení

Ranní jógová praxe na probuzení těla i mysli, včetně pranajámy a meditace. Připravíme tělo i mysl na nový den.

SOBOTA 17:00 – 18:30 jógové protažení a relaxace

V této prodloužené lekci se zaměříme na uvolnění napětí, protažení ztuhlých svalů, ale i šlach a vazů pomocí delších výdržích v pozicích. Dopřejeme si i prostor pro hlubokou relaxaci ve formě jóga nidry.

NEDĚLE 8:00 – 9:00 voňavé ranní probuzení

Ranní jógová praxe na probuzení těla i mysli, včetně pranajámy a meditace. Připravíme tělo i mysl na nový den.

 

Cena víkendu: 5.690,-/osoba, cena zahrnuje dvě noci v hotelu s polopenzí, jógový program a 60min. ve wellness.

Pro více info pište na – odvarkova@villasresorts.cz a více info najdete na webu CK Villas Resorts

19. - 21. 1. 2024 JÓGA & WELLNESS VÍKEND, Hotel Volařík, Mikulov

— POSLEDNÍ VOLNÝ POKOJ —

Dopřejte si prostor na načerpání energie do nového roku. Po prosincovém shonu si zasloužíme čas sami pro sebe. Tento víkend je určený pro všechny, kdo si chtějí odpočinout, načerpat sílu a vyrovnat svou rozkolísanou rovnováhu.

Ranní 70 minutové lekce budou dynamické. Pomocí vinyasa flow jógy účinně posílíme svalový tonus, protáhneme ztuhlé tělo a rozproudíme energii.

Večerní lekce budou jemnější, v pátek 60 minut a v sobotu si dopřejme 90. Budeme se více protahovat a pracovat s naší psychikou.

Součástí každé lekce bude praxe vědomého dýchání a meditace.

Pátek

18:30 – 19:30 V této lekci se zaměříme propojení dechu a pohybu. Dech je bránou do našeho nitra, nástrojem ke zklidnění pocuchaných nervu a vyčištění zahlcené hlavy. V pomalém tempu budeme plynout mezi jednoduchými pozicemi tak, abychom se mohli soustředit na propojení pohybu a dechu a všechno ostatní odložíme stranou. Na závěr si dopřejeme meditaci a relaxaci.

Sobota

7:50 – 9:00 Tato vinyasa flow bude zaměřená na posílení a protažení nohou a kyčlí, abychom probudili naši energii pro celý den. Pokud celý pracovní den trávíme vsedě na židli v kanceláři nebo v autě, jsou nohy ztuhlé, nateklé a unavené zároveň. Díky stojným pozicím rozproudíme krevní oběh i lymfu, posílíme svaly nohou. Nohy i kyčle budou lehčí a plné energie.

17:30 – 19:00 Jemnou praxí se ponoříme hlouběji do sebe. Budeme déle setrvávat v pozicích ve stylu jin jógy pro hlubší protažení a zároveň vnímání sami sebe. Součástí této delší lekce bude i vedená meditace a hluboká relaxace, které jsou důležitým nástrojem pro uvolnění stresu, zvládání náročných situací a celkové péče o naše duševní zdraví.

Neděle

7:50 – 9:00 Vinyasa flow lekce, ve které se soustředíme na střed těla, záda a hrudník. Posílením zádových svalů se snadněji narovnáme, díky tomu otevřeme hrudník a ramena a bude se nám lépe dýchat. Dech je zdrojem naší energie i dobré nálady. Zároveň posílením břišních svalů podepřeme bedra, aby nás tolik nebolela od neustálého sezení a hrbení.

 

Cena: zahrnuje 2 noci ve 4* wellness hotelu Volařík se snídaní, jóga program, vstup do Sky wellness, kelo sauny, biotopu, poplatky i parkování.

Akční cena do 30.9. je 5.700,-, od 1.10. je standardní cena 6.400,-/osoba.

Při rezervaci je třeba uhradit zálohu 4.000,- a zbytek ceny do 31.10. u akční ceny a do 15.12. u standardní ceny.

 

Přihlášky posílejte na dana@danayoga.cz

 

         

5. - 7. 4. 2024 JÓGA VÍKEND NA VYSOČINĚ, hotel Kouty

Příroda, čerstvý vzduch a jóga.

Tento víkend je určený pro všechny, kdo trpí nadměrným stresem, únavou až vyčerpáním a hledají prostor a podporu pro znovunalezení vnitřní rovnováhy. Nebudeme „jen cvičit“ jógu, budeme pracovat na všech úrovních naší bytosti.

Ranní lekce budou zaměřené na naše tělo – pomocí dynamické vinyasa flow jógy účinně posílíme svalový tonus, protáhneme ztuhlé tělo a rozproudíme energii.

Večerní lekce budou jemnější a budou více pracovat s naší psychikou a myslí. V sobotu večer bude lekce ještě delší, abychom pomocí jemné až restorativní jógy mohli dopřát tělu odpočinek a zároveň mít prostor si vysvětlit některé jednoduché dechové techniky, které snižují přepětí. Součástí lekcí budou i meditace pro klid mysli.

Jógový program:

Pátek

18:00 – 19:30 V této prodloužené lekci se zaměříme hlavně na dech. Dech je bránou do našeho nitra, nástrojem ke zklidnění pocuchaných nervu a vyčištění zahlcené hlavy. V pomalém tempu budeme plynout mezi jednoduchými pozicemi tak, abychom se mohli soustředit na propojení pohybu a dechu a všechno ostatní odložíme stranou. Na závěr si dopřejeme meditaci a relaxaci.

Sobota

8:00 – 9:00 Tato vinyasa flow bude zaměřená na posílení a protažení nohou a kyčlí, abychom probudili naši energii pro celý den. Pokud celý pracovní den trávíme vsedě na židli v kanceláři nebo v autě, jsou nohy ztuhlé, nateklé a unavené zároveň. Díky stojným pozicím rozproudíme krevní oběh i lymfu, posílíme svaly nohou i místa náchylná k úrazům jako jsou kolena či kotníky. Nohy i kyčle budou lehčí a plné energie.

17:00 – 19:00 Jemnou praxí se ponoříme hlouběji do sebe. Budeme déle setrvávat v pozicích pro hlubší protažení a zároveň vnímání sami sebe. Součástí této delší lekce bude i vedená meditace a relaxace, které jsou důležitým nástrojem pro uvolnění stresu, zvládání náročných situací a celkové péče o naše duševní zdraví.

Neděle

8:00 – 9:00 Vinyasa flow lekce, ve které se soustředíme na střed těla, záda a hrudník. Posílením zádových svalů se snadněji narovnáme, díky tomu otevřeme hrudník a ramena a bude se nám lépe dýchat. Dech je zdrojem naší energie i dobré nálady. Zároveň posílením břišních svalů podepřeme bedra, aby nás tolik nebolela od neustálého sezení a hrbení.

 

Mezi lekcemi bude prostor pro individuální program – procházky a pobyt venku, relax ve wellnessu, případně pro zájemce je možnost individuální konzultace s lektorkou (nutno domluvit předem).

 

Ubytování je v Reset hotelu Kouty uprostřed lesa, kde není téměř žádný signál, místo toho se můžeme 100% naladit na přírodu a sami sebe.

 

Více informací k víkendu a přihlášky najdete ZDE.

Nebo pište rovnou Nikole Odvárkové do CK Villas Resorts na email odvarkova@villasresorts.cz

 

            

3. - 5. 5. 2024 INTENZIVNÍ JÓGA VÍKEND PRO DUŠEVNÍ POHODU, Tauhaus

Zvu Vás na tento květnový víkend, který vyplníme jógou, odpočinkem a časem v ústraní. Tento časový i fyzický prostor využijeme k tomu, abychom si urovnali myšlenky, uvědomili jsme si, co je pro nás důležité, odložili nepotřebné a načerpali energii na to, co je před námi.

Budeme se věnovat jógové praxi, dechovým technikám, meditaci, také Vás čeká povídání o tom, co je to stres a jak s ním pracovat, vyzkoušíme i některé terapeutické techniky, které nám pomohou najít zpět ztracenou rovnováhu.

 

Víkend bude probíhat v Tauhausu v Rabštejn nad Střelou. Tauhaus je krásná venkovská vila, která prošla velkou rekonstrukcí a byla znovu otevřena v roce 2022. V přízemí je velká jídelna s krbovými kamny, profesionální kuchyní a obývací pokoj určený pro relaxaci a příjemné posezení. V patrech se nachází pohodlné dvoulůžkové pokoje s koupelnou (vždy s možností přistýlky) a jeden větší pokoj pro skupinu až 9 osob.  Je tu také sauna s odpočívárnou. Venku je stodola, která je zařízená jako jógová místnost, plně vybavená pomůckami na naší praxi. Celý komplex budeme mít k dispozici jen pro sebe.

O stravování se postará skvělá kuchařka Pavlína Málková, kterou můžete znát i z populární poděbradské restaurace Cucina. Pavlína nám připraví lahodné vegetariánské jídlo se spoustou dobrot.

 

PROGRAM VÍKENDU

Pátek 

16 – 18 hod. ubytování

18:15 – 19:45 večerní jógová praxe

20:00 společná večeře a seznámení se

Sobota 

7:30 – 7:50 ranní meditace

8:00 společná snídaně

10:00 – 11:30 dopolední blok: povídání o stresu, jak vzniká, kdy nám škodí a kdy prospívá, poté se ponoříme do energizující jógové praxe, ve které nebude chybět prostor na pranajámu a relaxaci

12:00 společný oběd a čas na odpočinek

16:00 – 18:00 odpolední blok: práce na seberozvoji – jak se posunout od toho, co nechci k tomu, co je pro mě důležité, pomocí jednoduchých technik, poté bude následovat jemná až relaxační praxe, včetně vizualizace

18:30 společná večeře a volný čas

Neděle 

8:00 – 9:15 ranní jógová praxe

9:30 nedělní brunch

11:30 odjezd domů

 

Cena: zahrnuje 2 noci ve vile Tauhaus, plnou vegetariánskou penzi, bohatý jógovo-terapeutický program, možnost využití sauny, poplatky i parkování.

Akční cena do 31.12. je 6.600,-, od 1.1. je standardní cena 7.400,-/osoba.

Při rezervaci je třeba uhradit zálohu 4.000,- a zbytek ceny do 31.12. u akční ceny a do 31.3. u standardní ceny.

Při nenaplnění min. kapacity 14 osob do 15.2. bude akce stornována, abychom se vyhnuli stornu od ubytování.

 

Přihlášky posílejte na dana@danayoga.cz

 

            

24. - 31. 5. 2024 JÓGA RETREAT MADEIRA

Jógová praxe, nádherná příroda, slunce a oceán nás čekají na tomto kouzelném ostrově.

 

Pojeď s námi na pobyt, který ti poskytne prostor a čas pro osobní rozvoj, dovolí ti odpočinout si, načerpat sílu, i najít odpovědi na některé tvoje otázky. Tento týdenní pobyt věnujeme sami sobě a našemu fyzickému i duševnímu zdraví. Stará moudrost, že ve zdravém těle zdravý duch, je stále více na pořadu dne – naše fyzické zdraví je ovlivněné pozitivní a uvolněnou myslí, a naopak mentální zdraví přímo ovlivňuje naše fyzické tělo. Proto se na tomto pobytu zaměříme nejen na fyzický aspekt jógy, ale i na ten duševní. Pomocí vědomé jógové praxe, meditací, dechových technik a jednoduchých terapeutických cvičení budeme nacházet opět sami sebe, svoje priority a nastartujeme změnu.

 

V ranních lekcích se budeme věnovat zejména probuzení energie pro nový den pomocí vědomého dechu a posílení celého těla. Večerní lekce budou věnované více zklidnění, dechovým a relaxačním technikám, mindfulness, povídání si o stresu a jeho zvládání v každodenním životě. Chci Vám ukázat jednoduché a praktické techniky pro každý den, bez ohledu na to, jak málo času máte.

Každodenní program:

7:40 – 8:00 meditace

8:00 – 9:00 jógová praxe

9:00 – 10:00 snídaně

volný čas na koupání a relax

18:15 – 19:15 praxe na téma, spojená s povídáním, dechovými cvičeními, relaxací apod.

Uprostřed týdne bude jeden den pouze s ranní praxí 8:00 – 9:00, poté snídaně a volný den na výlet či jiný vlastní program. V den odletu a příletu jóga není.

 

Cena pobytu je 30.500,- a zahrnuje ubytování na 7 nocí ve 4* hotelu u oceánu, snídani v hotelu, jógový program, letenky a transfery z letiště, pojištění CK proti úpadku.

Pro více informací o pobytu se podívejte na tento odkaz a o rezervaci místa pište Nikole Odvárkové na odvarkova@villasresorts.cz

 

          

7. - 9. 6. 2024 TRADIČNÍ JÓGA VÍKEND NA FRIESOVKÁCH

– PŘIPRAVUJEME –

Už se opět těšíme na náš společný jóga víkend na vrcholcích Krkonoš do oblíbeného hotelu Friesovy boudy!! Vezměte kamarádku/partnera či celou rodinu.

Lekce budou jako obvykle paralelně s Danou a Petrou: pátek 18:45 – 19:45, sobota 8:00 – 9:00 a 18:00 – 19:00, neděle 8:00 – 9:00

Cena zahrnuje ubytování ve dvoulůžkových pokojích či čtyřlůžkových apartmánech se snídaní, wellness (bazén, sauna) a jóga program. Pro děti máme slevy z ceny podle věku a pokud budou mít zájem, uděláme pro ně lekci dětské jógy. Rádi Vám zašleme přesnou kalkulaci pro Vaši skupinu.

Ceny: aktuální ceny zveřejníme do konce roku

Rádi Vám zašleme přesnou kalkulaci pro Vaši skupinu.

Počet pokojů je omezený, proto rezervujte včas na dana@jogaprostor.cz – do zprávy napište jména všech účastníků, u dětí věk a o jaký pokoj máte zájem. Záloha 50 % je splatná do 7 dnů po potvrzení rezervace.