Dana Yoga | Jóga pro lezce
17414
post-template-default,single,single-post,postid-17414,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Jóga pro lezce

Jóga pro lezce

Patříte k nadšencům lezeckých sportů? V zimě na indoor stěně či boulderu, v létě na skalách či ferratách? Přesně pro vás je určená následující sestava na protažení a posílení horní části těla – zápěstí, paží, ramen a zad. Správná příprava těchto klíčových partií je ochranou před možnými zraněními a úrazy, které by mohly zbrzdit vaši cestu na vrchol. Jóga vám pomůže nejen s fyzickou přípravou, ale i s tou mentální – naučí vás lépe udržet rovnováhu či zůstat v klidu v náročné situaci, a to nejen pomocí ásan, ale i dechu či meditace. Přeci jen, když držíte ásanu, která vám nejde nebo je nepohodlná, ale nemáte jinou možnost než v ní vydržet, jediné, co můžete, je naladit se na svůj dech a dýchat do nepohodlí, které právě zažíváte. Jóga nás učí soustředit se na dech a nechat všechno ostatní zmizet. A to jsou lekce, které se pak v terénu mohou hodit.

A pokud nejste aktivní lezec, nevadí! Tuto sestavu si jako prevenci syndromu karpálního tunelu či zánětu šlach, může zacvičit každý, kdo například celý den pracuje na klávesnici a s myší, vykonává fyzickou práci či jinou sportovní aktivitu.

Celou sestavu najdete v tomto souboru.

 

autor: Dana Beierova, foto: Václav Kohelka, lokace: Aloha jóga, oblečení: Jayyoga