Dana Yoga | Jógové protažení po tréninku
16957
post-template-default,single,single-post,postid-16957,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Jógové protažení po tréninku

Jógové protažení po tréninku

Dokončili jste náročný trénink v posilovně? S činkami, na strojích nebo běhacím pásu? Neutíkejte hned do šaten, dopřejte si na závěr deset minut na potréninkové protažení, které je stejně důležité jako trénink samotný. Vaše svaly a šlachy potřebují po námaze uvolnit a zklidnit, aby mohlo dojít k jejich regeneraci a zachování pružnosti, abyste udrželi správnou mobilitu kloubů a druhý den vás nebolelo celé tělo. Jóga v tomto směru nabízí skvělou kompenzaci, kterou zvládnete bez pomůcek přímo v posilovně.

Následující sestava je vhodná i pro sportovce, kteří jógu běžně nepraktikují. V každé pozici vydržte 3-5 hlubokých dechů. Nikam nespěchejte, vyvarujte se prudkých pohybů a maximálních rozsahů. Důležité je zdravé a funkční protažení než soutěživost s parťákem, kdo se dostane do pozice hlouběji.

 

Celou sestavu najdete zde.

 

Text: Dana Beierová, foto: Václav Kohelka, lokace: Gym24 Poděbrady