Dana Yoga | Lehkost bytí v nelehkých chvílích
16860
post-template-default,single,single-post,postid-16860,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Lehkost bytí v nelehkých chvílích

Lehkost bytí v nelehkých chvílích

Zažívat lehkost ve chvíli, kdy jsme plni radosti, spokojenosti a život nám rozdává samé hezké karty, umí asi většina z nás. Máme pocit, že zvládneme cokoli a hlavně, že jsme připraveni na všechno, co před nás život postaví. Když ale přijde těžká situace, zkouška nebo celý maraton událostí, často překvapeně zjistíme, že najít v ten moment tuhle lehkost bytí dokáže není tak samozřejmé. Propadáme se do depresivních nálad, letargií, pocitů ukřivděnosti a nespravedlnosti. Lehkost bytí se ztratí a těžko se hledá zpět.

Začít zhluboka dýchat a otevřít své srdce v jógové praxi nám pomůže přijmout věci tak, jak jsou právě teď, a přestat ulpívat na tom, co by mohlo nebo mělo být. S otevřeným srdcem a vědomým dechem dost možná najdeme i smíření a pochopení, že každá těžká chvíle nám nejenom bere, ale i dává. Přeskládáme si, co je v životě opravdu důležité a na čem záleží, a co je povrchní a zbytné.  Učíme se, rosteme a posilujeme právě v těžkých chvílích, právě, když přímo v nich dokážeme najít lehkost bytí.

 

Celou sestavu najdete zde.