Dana Yoga | Praxe pro dobrou pohodu i imunitu
16830
post-template-default,single,single-post,postid-16830,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Praxe pro dobrou pohodu i imunitu

Praxe pro dobrou pohodu i imunitu

Naše imunita je komplexní systém. Její správné fungování ovlivňuje mnoho faktorů. Mezi ty nejdůležitější určitě patří naše schopnost zvládat stres a náročné situace. Stresová reakce je mechanismus, který potřebujeme k tomu, abychom přežili – tato reakce nás ráno probouzí a zvedne z postele, díky ní dokážeme rychle reagovat na silnici, v okamžiku ohrožení a jiných krizových situacích. Důležité ale je umět ji vypnout, když už ji nepotřebujeme.

Vypustit napětí a zároveň posílit naši fyzickou i duševní imunitu můžeme různými způsoby. Jeden z nich je jógovou praxí, která je zaměřená na záklony a obrácené pozice. Tyto pozice totiž otevřou plíce a prohloubí dech, stimulují krevní oběh a rozproudí ho, svalovou kontrakcí a hlavou dolů rozběhneme lymfu, která je nositelem bílých krvinek – základ naší imunity. A úplně nejvíc nám tyto pozice zvednou náladu, rozeženou chmury a nastolí klid a uvolnění. Stres je pryč, bílé krvinky cirkulují naším tělem, vyhledávají potencionální škůdce a nám je dobře.

 

Celou sestavu najdete zde.

 

text: Dana Beierová, foto: Václav Kohelka pro Jóga Dnes