Dana Yoga | Odložme stranou štít kolem svého srdce
16713
post-template-default,single,single-post,postid-16713,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Odložme stranou štít kolem svého srdce

Odložme stranou štít kolem svého srdce

Otevřít své srdce laskavosti a soucitu, nemusí být pro mnohé z nás tak jednoduché. Zranění či bolest z předchozích let nám mohou bránit odložit stranou pomyslný štít, který si držíme před sebou, pro případ, že by nám chtěl opět někdo ublížit. Ale nejvíc tak ubližujeme sami sobě – zavíráme se před možností naplno milovat a být milován, poznat opravdovou a upřímnou laskavost i soucit, radost a důvěru, zažít, jaké to je darovat a být obdarován.

Následující sestava je zaměřená právě na pozice, které vám pomohou „se otevřít“. V každé pozici klidně hluboce dýchejte několik dechů a pozici opakujte až 3x – poprvé běžte zlehka, tak na půl plynu, v druhém kole se posuňte o kousek dál a až v tom třetím běžte naplno. Nespěchejte na sebe a nemějte očekávání. Některé dny záklony milujeme a jindy to nejde tak dobře. Naslouchejte svému tělu i srdci a respektujte, co vám říkají. Na závěr si dopřejte obrácenou pozici, rotaci vleže a relaxaci.

Sestavu najdete: Odložme štít kolem svého srdce

 

Text: Dana Beierová, foto: Václav Kohelka, lokace: Montanie resort Jizerské hory