Dana Yoga | Protažení po inlinech
16063
post-template-default,single,single-post,postid-16063,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Protažení po inlinech

Protažení po inlinech

Léto nás láká ven – k vodě, na kolo, do lesa a taky na stále populární „inlajny“. Projížďka na kolečkových bruslích je příjemným osvěžením. Kromě toho, že posílí nohy, hýždě i střed těla, tak nám vyčistí hlavu, rozproudí krev i náš dech. A jako u každého jiného sportu je dobré se po takové projížďce trochu protáhnout a uvolnit posílené svaly, páteř i ramena. Zkuste to s touto jógovou sestavou.

V každé pozici vydržte na 5 dechů, pokud není uvedeno jinak.

Začněte vleže na zádech, přitáhněte pravé koleno k sobě a zakroužíte kotníkem. Poté pravou rukou otevřete koleno doprava a levé koleno necháte volně padat vlevo, aby pánev zůstala stabilně na zemi. Pak koleno vraťte na střed, chytněte levou rukou, levou nohu natáhněte na zem a udělejte rotaci doleva pravým kolenem. Pravá paže je upažená do strany. Proveďte na druhou stranu.

Zvedněte se na všechny čtyři, levou paži protáhněte pod tělem, položte hlavu na zem do rotace. Proveďte na obě strany a pak se zvedněte do psa s hlavou dolů.

Ze psa přejděte do kočky a udělejte si několikrát kočičí hřbety (nádech prohnout, výdech zakulatit záda). Poté přejděte do hlubokého předklonu a z něj do hlubokého podřepu.

Klekněte si na zem, levou ruku ohněte v lokti a dejte za hlavu, pravou rukou zkuste chytit prsty levé ruky za zády (nebo chytněte jen tričko). Vystřídejte paže.

Položte se na záda a propněte jednu nohu vzhůru, držte ji rukama za stehno nebo za lýtko. Vystřídejte nohy. Na závěr se položte do relaxace na 3-5 minut.

Celá sestava ve větším formátu tady.